Baza wiedzy

Prawnik radzi


wniosek o zwrot prowizji za wcześniejszą spłatę kredytu
Baza wiedzy | 10.05.2024

Jak napisać wniosek o zwrot prowizji za wcześniejszą spłatę kredytu konsumenckiego lub hipotecznego?

Udało Ci się spłacić kredyt przed czasem? W takim razie być może odzyskasz część prowizji. Niestety, choć to kredytodawca powinien dokonać obliczeń i automatycznie oddać Ci właściwą kwotę, nie zawsze się tak dzieje. Właśnie dlatego warto upomnieć się o swoje prawa, składając wniosek o zwrot prowizji bankowej za wcześniejszą spłatę kredytu. Jak to zrobić – wyjaśniamy krok po kroku w tym artykule.

jak wygląda rozliczenie z bankiem po wygranej sprawie frankowej
Baza wiedzy | 08.05.2024

Prawomocny wyrok i co dalej, czyli jak wygląda rozliczenie z bankiem po wygranej sprawie frankowej

Wygrana sprawa przeciwko bankowi o unieważnienie umowy o kredyt we frankach prowadzi do znacznej poprawy Twojej sytuacji finansowej. Aby tak się jednak stało, konieczne jest jeszcze rozliczenie z bankiem po wyroku wydanym przez sąd. Jak to wygląda w praktyce i o czym musisz pamiętać?

ile trwa proces frankowy
Baza wiedzy | 06.05.2024

Ile trwa proces frankowy w 2024 roku: czas trwania postępowania przed sądem, wyznaczenia terminu rozprawy i wydania wyroku w sprawie kredytu frankowego

Jesteś frankowiczem i chcesz złożyć do sądu pozew przeciw bankowi oraz unieważnić swój kredyt? Prawdopodobnie zastanawiasz się, ile trwa proces sądowy w sprawie frankowej. W tym artykule przedstawiamy wszystkie etapy oraz czas ich trwania: od wniesienia pozwu do sądu i oczekiwania na pierwszą rozprawę, przez rozpatrzenie sprawy frankowej, aż po wydanie prawomocnego wyroku.

czy warto pozwać bank za kredyt we frankach
Baza wiedzy | 28.04.2024

Czy warto pozwać bank za kredyt we frankach? 5 argumentów przemawiających za tym, że frankowiczom opłaca się działać

Nie bez powodu nieraz powtarzamy, że sytuacja frankowiczów nigdy nie była bardziej korzystna niż obecnie, jeśli chodzi o możliwość unieważnienia umowy i szanse na wygranie sporu z bankiem. Mimo wszystko wielu właścicieli kredytu w CHF ma wątpliwości. W tym artykule spróbujmy więc odpowiedzieć na pytanie: czy warto pozwać bank i czy zawsze będzie to trafna decyzja?

sankcja kredytu darmowego orzecznictwo
Baza wiedzy | 27.04.2024

Sankcja kredytu darmowego a orzecznictwo – jakie najważniejsze wyroki sądowe zapadły w sprawie właścicieli kredytów konsumenckich?

W jednym artykule zabraliśmy najczęstsze pytania dotyczące SKD, cytując też ważne wyroki sądowe odnoszące się do istotnych kwestii. Jeśli więc sankcja kredytu darmowego dotyczy też Ciebie, to cytowane orzecznictwo i zamieszczone odpowiedzi mogą rozwiać wiele Twoich wątpliwości.

termin na skorzystanie z sankcji kredytu darmowego
Baza wiedzy | 23.04.2024

Jaki jest termin na złożenie oświadczenia o skorzystanie z sankcji kredytu darmowego? 

Jaki jest termin na złożenie oświadczenia o skorzystaniu z sankcji kredytu darmowego? To jedno z często zadawanych pytań. I nic dziwnego, bo korzyści finansowe wynikające z tego uprawnienia są ogromne. Doświadczysz ich jednak tylko, jeśli zaczniesz działać w terminie przepisanym przez przepisy. W przeciwnym razie Twoje uprawnienie wygaśnie. Ile w takim razie masz czasu?


Bądź na bieżąco
z aktualnościami

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco z najnowszymi informacjami. Wysyłamy tylko wartościowe treści.

Skontaktuj się
z nami i rozpocznijmy współpracę

Skontaktuj się