Ogłoszenie upadłości konsumenckiej

Twoje długi wciąż rosną, a Ty nie jesteś w stanie ich spłacać? Być może najlepszym rozwiązaniem będzie ogłoszenie upadłości konsumenckiej! Każdy zasługuje na drugą szansę!

Życie pisze różne scenariusze i czasem nie jesteś w stanie uchronić się przed długami, które przestają być możliwe do spłacenia.

Utrata pracy, przewlekła choroba czy ciężki wypadek – pewnych rzeczy nie da się przewidzieć. A przecież tego rodzaju sytuacje mogą mieć ogromny wpływ na Twoją finansową przyszłość.

Nie musisz każdego dnia patrzeć na rosnące długi i obawiać się, że wierzyciele stracą cierpliwość, a do Twoich drzwi zapuka komornik. Pomożemy Ci rozwiązać ten problem.

Możesz odzyskać finansową wolność dzięki upadłości konsumenckiej

„Upadłość konsumencka” nie jest przyjaźnie brzmiącym sformułowaniem. Może jednak okazać się rozwiązaniem Twoich finansowych problemów. Pod tą potocznie stosowaną nazwą kryje się bowiem specjalne postępowanie dotyczące upadłości osoby fizycznej. Ogłaszając upadłość, masz szansę ustalić realny plan spłaty zadłużeń i w wielu przypadkach przynajmniej częściowo umorzyć istniejące długi.

Wprawdzie nie oznacza to, że w jednej chwili zapomnisz o wszystkich zaciągniętych zobowiązaniach. Dzięki ogłoszeniu upadłości konsumenckiej możesz jednak stworzyć warunki, które umożliwią Ci realną spłatę części długów.

Będzie to dla Ciebie oznaczać choćby mniejszą swobodę w zarządzaniu majątkiem. Z drugiej strony doprowadzisz w ten sposób do sytuacji, gdy Twoje zadłużenia zaczną się zmniejszać, a Ty – powoli wychodzić na finansową prostą. Cały ten proces potrwa kilka lat, po których na zawsze pożegnasz się z długami. Przeprowadzimy Cię przez ten czas.

Co więcej, na czas upadłości zawieszone zostaną wszystkie trwające postępowania egzekucyjne. Nie będzie też można wszczynać kolejnych. To oznacza, że nie musisz obawiać się wizyty komornika i masz szansę odzyskać spokój.

ogłoszenie upadłości konsumenckiej

Pomożemy Ci ogłosić upadłość konsumencką

Podjęcie decyzji o ogłoszeniu upadłości konsumenckiej może być pierwszym krokiem do odzyskania finansowej wolności.

Możesz nie mieć pewności, czy upadłość konsumencka to na pewno najlepsze rozwiązanie. Do tego dochodzi jeszcze konieczność dopilnowania wszystkich formalności – przede wszystkim odpowiednie przygotowanie wniosku.

Pamiętaj jednak, że nie musisz samodzielnie mierzyć się z tym problemem. Możesz skorzystać z naszej pomocy, a my:

  • zapoznamy się z Twoją sytuacją i powiemy Ci, czy ogłoszenie upadłości konsumenckiej jest w Twoim wypadku najlepszym rozwiązaniem,
  • pomożemy Ci przygotować wniosek i zebrać niezbędne dokumenty,
  • będziemy Cię wspierać na każdym etapie postępowania i reprezentować Cię w rozmowach z wierzycielami,
  • zrobimy, co w naszej mocy, by umorzyć przynajmniej część Twoich długów,
  • wyręczymy Cię we wszystkich formalnościach, by zapewnić Ci maksymalny spokój.