Zaciągnięcie kredytu konsumenckiego wiąże się nie tylko z późniejszą spłatą odsetek, ale także poniesieniem innych kosztów – różnego rodzaju prowizji, opłat wstępnych oraz składek ubezpieczeń. A czy wiesz, że jeśli uregulujesz swój dług przed czasem, przysługuje Ci zwrot prowizji za wcześniejszą spłatę kredytu konsumenckiego?
Sankcja kredytu darmowego
Kredyt to dla Ciebie poważne zobowiązanie finansowe. Jednocześnie bez niego często nie jesteś w stanie pozwolić sobie na dom, mieszkanie lub zrealizować innego kosztownego marzenia. Banki i firmy pożyczkowe doskonale o tym wiedzą. Są przy tym profesjonalistami, współpracują z prawnikami i prawdopodobnie mają większą wiedzę od Ciebie z zakresu prawa i finansów. Nie oznacza to jednak, że mogą wykorzystywać tę przewagę, by wzbogacić się Twoim kosztem!
Wielu konsumentów nie zdaje sobie sprawy, że przysługuje im sankcja kredytu darmowego. Nie popełniaj tego błędu i nie trać pieniędzy!
Czy przy zawieraniu umowy poinformowano Cię o:
- rodzaju udzielonego kredytu;
- całkowitych kosztach kredytu;
- prawie do spłaty kredytu przed terminem;
- procedurze takiej spłaty;
- RRSO;
- kosztach związanych z podpisaniem umowy?
A może bank lub pożyczkodawca wprowadził niekorzystne rozwiązania, takie jak np. wyższe koszty kredytu niż te dozwolone przez przepisy?
Każde z tych działań stwarza Ci szansę na skorzystanie z sankcji kredytu darmowego!
Spłać kredyt bez jakichkolwiek dodatkowych kosztów
Sankcja kredytu darmowego ma chronić Twoje interesy, a jednocześnie zniechęcać banki i firmy pożyczkowe do łamania przepisów. Tym samym jeśli dojdzie do naruszeń ze strony kredytodawcy, może to doprowadzić do zmiany treści umowy. Wygasną wszystkie roszczenia – prowizje, opłaty i inne dodatkowe koszty. Otrzymasz więc darmowy kredyt i zwrócisz tylko kwotę odpowiadającą pożyczonemu kapitałowi.
Darmowy kredyt to dla banku poważna strata. Możesz się spodziewać, że zrobi wszystko, by tego uniknąć
Teoretycznie do skorzystania z sankcji kredytu darmowego wystarczy odpowiednio sporządzone oświadczenie. Musisz zawrzeć w nim wszystkie istotne informacje. Przede wszystkim udowodnić, że bank nie dopełnił swoich obowiązków i wykorzystał silniejszą pozycję.
Nawet dobrze przygotowane oświadczenie nie gwarantuje Ci sukcesu. Bank prawdopodobnie nie zgodzi się z Twoim stanowiskiem. Nie oznacza to jednak, że ma rację, a sprawa jest dla Ciebie przegrana!
Zdecydowana większość konsumentów sądzi, że jest na straconej pozycji w walce z instytucją finansową. To nieprawda!
To nieprawda! Wystarczy tylko znać swoje prawa i nie bać się sporu z bankiem lub firmą pożyczkową tylko dlatego, że ma po swojej stronie prawników.
Skorzystanie z sankcji kredytu darmowego to Twoje prawo i rekompensata za to, że druga strona naruszyła Twoje prawa. Nie rezygnuj z tej możliwości!
Nie tocz nierównej walki na własną rękę. Pomożemy Ci uzyskać darmowy kredyt!
Odnalezienie błędów w umowie i procesie udzielania kredytu konsumenckiego pozornie wydaje się proste. W praktyce jednak samodzielne znalezienie wszystkich niedopatrzeń, a potem odpowiednie uargumentowanie swojego stanowiska może okazać się sporym wyzwaniem. Możesz mieć też trudności z oceną, czy odmowa banku jest uzasadniona.
Pamiętaj jednak, że nie musisz działać na własną rękę – ani na etapie sporządzania oświadczenia, ani w ramach późniejszych kroków. Też skorzystaj z pomocy prawnika i zyskaj przewagę. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że słusznie domagasz się darmowego kredytu i otrzymasz to, co Ci się należy. Skorzystaj z naszej pomocy, a my:
- Dokonamy weryfikacji Twojej sprawy;
- Wyszukamy kruczki w umowie i inne naruszenia przepisów przez kredytodawcę;
- Powiemy Ci, czy możesz skorzystać z sankcji kredytu darmowego;
- Wyręczymy Cię w kontaktach z bankiem lub pożyczkodawcą;
- W Twoim imieniu przygotujemy oświadczenie i dalsze pisma;
- Będziemy Cię reprezentować przed sądem;
- Wyręczymy Cię we wszystkich formalnościach i zadbamy, by całe postępowanie kosztowało Cię jak najmniej czasu i nerwów.
Nie zwlekaj jednak z tą decyzją. Czas działania jest ograniczony. Masz na to maksymalnie 1 rok od chwili całkowitej spłaty zobowiązania.