Sankcja kredytu darmowego

Kredytodawca nie udzielił Ci potrzebnych informacji lub wprowadził Cię w błąd przy zawieraniu umowy? Przysługuje Ci sankcja kredytu darmowego!

Kredyt to dla Ciebie poważne zobowiązanie finansowe. Jednocześnie bez niego często nie jesteś w stanie pozwolić sobie na dom, mieszkanie lub zrealizować innego kosztownego marzenia. Banki i firmy pożyczkowe doskonale o tym wiedzą. Są przy tym profesjonalistami, współpracują z prawnikami i prawdopodobnie mają większą wiedzę od Ciebie z zakresu prawa i finansów. Nie oznacza to jednak, że mogą wykorzystywać tę przewagę, by wzbogacić się Twoim kosztem!

Wielu konsumentów nie zdaje sobie sprawy, że przysługuje im sankcja kredytu darmowego. Nie popełniaj tego błędu i nie trać pieniędzy!

Przepisy wprowadzają konkretne obowiązki dla banków i firm pożyczkowych. Przede wszystkim przed podpisaniem umowy musisz otrzymać konkretne informacje. Nie wolno też wprowadzać tzw. klauzul abuzywnych, czyli postanowień, które naruszałyby Twoje prawa i kształtowały umowę w sposób rażąco dla Ciebie niekorzystny.

Czy przy zawieraniu umowy poinformowano Cię o:

 • rodzaju udzielonego kredytu;
 • całkowitych kosztach kredytu;
 • prawie do spłaty kredytu przed terminem;
 • procedurze takiej spłaty;
 • RRSO;
 • kosztach związanych z podpisaniem umowy?

A może bank lub pożyczkodawca wprowadził niekorzystne rozwiązania, takie jak np. wyższe koszty kredytu niż te dozwolone przez przepisy?

Każde z tych działań stwarza Ci szansę na skorzystanie z sankcji kredytu darmowego!

Spłać kredyt bez jakichkolwiek dodatkowych kosztów

Sankcja kredytu darmowego ma chronić Twoje interesy, a jednocześnie zniechęcać banki i firmy pożyczkowe do łamania przepisów. Tym samym jeśli dojdzie do naruszeń ze strony kredytodawcy, może to doprowadzić do zmiany treści umowy. Wygasną wszystkie roszczenia – prowizje, opłaty i inne dodatkowe koszty. Otrzymasz więc darmowy kredyt i zwrócisz tylko kwotę odpowiadającą pożyczonemu kapitałowi.

Z sankcji kredytu darmowego możesz skorzystać zarówno, gdy umowa jeszcze trwa, jak i po całkowitej spłacie kredytu. W tym pierwszym przypadku od chwili złożenia specjalnego oświadczenia będziesz zwracać jedynie kwotę kredytu. Z kolei jeśli do tej pory udało Ci się spłacić całe zobowiązanie – możesz domagać się zwrotu wszystkich kosztów kredytu.

Darmowy kredyt to dla banku poważna strata. Możesz się spodziewać, że zrobi wszystko, by tego uniknąć

Teoretycznie do skorzystania z sankcji kredytu darmowego wystarczy odpowiednio sporządzone oświadczenie. Musisz zawrzeć w nim wszystkie istotne informacje. Przede wszystkim udowodnić, że bank nie dopełnił swoich obowiązków i wykorzystał silniejszą pozycję.

Nawet dobrze przygotowane oświadczenie nie gwarantuje Ci sukcesu. Bank prawdopodobnie nie zgodzi się z Twoim stanowiskiem. Nie oznacza to jednak, że ma rację, a sprawa jest dla Ciebie przegrana!

sankcja kredytu darmowego

Zdecydowana większość konsumentów sądzi, że jest na straconej pozycji w walce z instytucją finansową. To nieprawda!

To nieprawda! Wystarczy tylko znać swoje prawa i nie bać się sporu z bankiem lub firmą pożyczkową tylko dlatego, że ma po swojej stronie prawników.

Skorzystanie z sankcji kredytu darmowego to Twoje prawo i rekompensata za to, że druga strona naruszyła Twoje prawa. Nie rezygnuj z tej możliwości!

Nie tocz nierównej walki na własną rękę. Pomożemy Ci uzyskać darmowy kredyt!

Odnalezienie błędów w umowie i procesie udzielania kredytu konsumenckiego pozornie wydaje się proste. W praktyce jednak samodzielne znalezienie wszystkich niedopatrzeń, a potem odpowiednie uargumentowanie swojego stanowiska może okazać się sporym wyzwaniem. Możesz mieć też trudności z oceną, czy odmowa banku jest uzasadniona.

Pamiętaj jednak, że nie musisz działać na własną rękę – ani na etapie sporządzania oświadczenia, ani w ramach późniejszych kroków. Też skorzystaj z pomocy prawnika i zyskaj przewagę. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że słusznie domagasz się darmowego kredytu i otrzymasz to, co Ci się należy. Skorzystaj z naszej pomocy, a my:

 • Dokonamy weryfikacji Twojej sprawy;
 • Wyszukamy kruczki w umowie i inne naruszenia przepisów przez kredytodawcę;
 • Powiemy Ci, czy możesz skorzystać z sankcji kredytu darmowego;
 • Wyręczymy Cię w kontaktach z bankiem lub pożyczkodawcą;
 • W Twoim imieniu przygotujemy oświadczenie i dalsze pisma;
 • Będziemy Cię reprezentować przed sądem;
 • Wyręczymy Cię we wszystkich formalnościach i zadbamy, by całe postępowanie kosztowało Cię jak najmniej czasu i nerwów.

Nie zwlekaj jednak z tą decyzją. Czas działania jest ograniczony. Masz na to maksymalnie 1 rok od chwili całkowitej spłaty zobowiązania.