Ugoda frankowa

 

Zastanawiasz się, czy ugoda frankowa jest dla Ciebie korzystna? Przeanalizujemy ją za darmo!

Banki przegrywają niemal wszystkie sprawy o unieważnienie kredytu we frankach. A każda taka przegrana to dla nich ogromna strata. Muszą wówczas zwrócić frankowiczowi wszystkie otrzymane od niego prowizje, dodatkowe koszty i zapłacone raty. Finalnie jest to więc równoznaczne z udzieleniem darmowego kredytu. Nic więc dziwnego, że często wychodzą z propozycją ugody.

Każda ugoda to rodzaj kompromisu. A to oznacza, że zyskasz na niej mniej niż przy unieważnieniu kredytu we frankach

Gdyby sprawa wyglądała inaczej, bank nie wychodziłby zresztą z taką propozycją. Ugoda niesie za sobą pewne zalety, ale wymaga również od Ciebie pójścia na ustępstwa.

Co zyskujesz na ugodzie?

  • szybkość – czas od negocjacji do momentu podpisania ugody zwykle jest co najmniej kilkukrotnie krótszy niż postępowanie sądowe;
  • niższe koszty – prawnik specjalizujący się w kredytach frankowych ma mniej pracy przy analizie warunków ugody i ewentualnych negocjacjach niż przy prowadzeniu całego postępowania o udzielenie kredytu, a tym samym jego wynagrodzenie będzie niższe;
  • mniej stresu – wizja wysyłania pozwów i wizyta w sądzie Cię zniechęca? Zawarcie ugody pozwala tego uniknąć.

Nie brak jednak negatywnych stron ugód frankowych. Przede wszystkim ponad 97% spraw o unieważnienie kredytów we frankach kończy się sukcesem. Oznacza to, że idąc do sądu, masz niemal gwarancję zwrotu poniesionych kosztów i uwolnienia się raz na zawsze od ciążącego Ci kredytu. Decydując się na ugodę, rezygnujesz z tej możliwości.

Pamiętaj też, że każda ugoda to wciąż kredyt. Z tym, że na bardziej korzystnych warunkach. Zmieniasz więc zasady spłaty na lepsze, ale wciąż masz wobec banku ogromne zobowiązanie finansowe.

Ugoda o kredyt frankowy pozbawia Cię dalszych możliwości działania. Uważnie przemyśl więc tę decyzję

Czy wiesz, że zawierając ugodę, raz na zawsze odbierasz sobie możliwość dochodzenia dodatkowych pieniędzy od banku? To właśnie istota ugody, o czym banki często nie informują. Co więcej, unieważnienie ugody jest praktycznie niemożliwe. Przepisy pozwalają na to tylko w konkretnych, rzadkich przypadkach.

Zawarcie umowy o kredyt we frankach okazało się nietrafioną decyzją wynikającą z Twojej niewiedzy lub błędu, w który Cię wprowadzono. Nie pozwól, by sytuacja w odniesieniu do ugody się powtórzyła. Tym bardziej, że nie będzie już odwrotu. Umowę we frankach możesz unieważnić. Zawartej ugody nie cofniesz.

Właśnie dlatego tak ważne jest, by nie podejmować decyzji pochopnie, ale uważnie przeanalizować wszystkie za i przeciw. Tym bardziej, że wiele ugód proponowanych przez bank tylko pozornie przyniesie Ci korzyści. Po przeanalizowaniu przez prawnika, okazuje się natomiast, że jest wręcz przeciwnie i takiej ugody nie opłaca się zawierać.

ugoda frankowa

Wciąż wahasz się, co będzie lepsze: ugoda czy unieważnienie kredytu we frankach? Pomożemy Ci podjąć decyzję!

Nie każda ugoda jest niekorzystna. Banki proponują coraz bardziej atrakcyjne rozwiązania, wiedząc, że to wciąż opłaca im się bardziej niż przegrana w sądzie. Na własną rękę może być Ci jednak trudno ocenić, czy tak jest w Twoim przypadku.

Pod kątem finansowym unieważnienie umowy będzie opłacać się bardziej. Doskonale jednak wiemy, że pieniądze to nie wszystko. Być może ważniejsze jest dla Ciebie jak najszybsze pozbycie się stresującego kredytu, bez długiego oczekiwania na zakończenie sprawy i bez wizyt w sądzie.

Właśnie dlatego przedstawimy Ci 2 scenariusze: w razie zawarcia ugody oraz przy unieważnieniu kredytu. Odpowiemy też na wszystkie pytania. W ten sposób podejmiesz decyzję w pełni świadomie i unikniesz kosztownych błędów. 

Nasi prawnicy za darmo przeanalizują Twoją ugodę o kredyt we frankach!

Jesteśmy wyspecjalizowaną kancelarią prawną, a w naszym zespole znajdują się prawnicy, którzy od lat pomagają frankowiczom wygrywać spory z największymi bankami w Polsce. Korzystając z naszego doświadczenia:

  • przeanalizujemy przedstawioną Ci ugodę i sprawdzimy, czy jest dla Ciebie korzystna;
  • jeśli zdecydujesz się ją zawrzeć – nie pobierzemy od Ciebie żadnych pieniędzy;
  • przedstawimy Ci porównanie 2 scenariuszy: zawarcia ugody i unieważnienia kredytu we frankach;
  • gdy zdecydujesz się nie przystawać na pierwotnie zaproponowaną ugodę, w Twoim imieniu będziemy negocjować bardziej korzystne warunki;
  • a jeśli wybierzesz drogę sądową – będziemy reprezentować Cię na każdym etapie sprawy: od szczegółowej analizy umowy, aż po postępowanie sądowe.