Kolejny raz sytuacja frankowiczów uległa poprawie. Uchwała Sądu Najwyższego z 19 czerwca 2024 roku (III CZP 31/23) rozstrzygnęła kwestię stosowania tzw. prawa zatrzymania w kredytach frankowych. Może sprawić, że przyszłe procesy sądowe związane z unieważnianiem kredytu we frankach będą przebiegały sprawniej. Tak samo jak rozliczenia z bankiem.
Kredyt we frankach
Zwrot prowizji bankowej
Sankcja kredytu darmowego
Upadłość konsumencka
Zwrot ubezpieczenia niskiego wkładu własnego
Prawnik radzi
Zobacz wszystkieUchwała sądu Najwyższego z 25 kwietnia 2024 r. i wyroki TSUE – co zmieniły w sytuacji kredytów frankowych?
Sąd Najwyższy wydał ważną uchwałę 25 kwietnia 2024, ale frankowicze powinni zwrócić uwagę nie tylko na rozstrzygnięcia SN. Tego dnia zapadły również 3 wyroki TSUE, które też mogą mieć znaczenie dla właścicieli kredytów CHF. Co dokładnie się zmieni?
Kredyt frankowy a rozwód – czy byli małżonkowie muszą wspólnie pozwać bank, by sąd unieważnił umowę?
Czy kredyt frankowy można unieważnić, jeśli frankowicze wzięli rozwód? I czy konieczne jest współdziałanie byłego męża i żony w sprawie przeciwko bankowi o ustalenie nieważności umowy kredytowej CHF? Uchwała Sądu Najwyższego wprowadziła korzystne zasady unieważniania kredytów CHF dla byłych małżeństw.