Prawnik radzi

Zobacz wszystkie
wniosek o zwrot prowizji za wcześniejszą spłatę kredytu

Baza wiedzy | 10.05.2024

Jak napisać wniosek o zwrot prowizji za wcześniejszą spłatę kredytu konsumenckiego lub hipotecznego?

Udało Ci się spłacić kredyt przed czasem? W takim razie być może odzyskasz część prowizji. Niestety, choć to kredytodawca powinien dokonać obliczeń i automatycznie oddać Ci właściwą kwotę, nie zawsze się tak dzieje. Właśnie dlatego warto upomnieć się o swoje prawa, składając wniosek o zwrot prowizji bankowej za wcześniejszą spłatę kredytu. Jak to zrobić – wyjaśniamy krok po kroku w tym artykule.

jak wygląda rozliczenie z bankiem po wygranej sprawie frankowej

Baza wiedzy | 08.05.2024

Prawomocny wyrok i co dalej, czyli jak wygląda rozliczenie z bankiem po wygranej sprawie frankowej

Wygrana sprawa przeciwko bankowi o unieważnienie umowy o kredyt we frankach prowadzi do znacznej poprawy Twojej sytuacji finansowej. Aby tak się jednak stało, konieczne jest jeszcze rozliczenie z bankiem po wyroku wydanym przez sąd. Jak to wygląda w praktyce i o czym musisz pamiętać?

ile trwa proces frankowy

Baza wiedzy | 06.05.2024

Ile trwa proces frankowy w 2024 roku: czas trwania postępowania przed sądem, wyznaczenia terminu rozprawy i wydania wyroku w sprawie kredytu frankowego

Jesteś frankowiczem i chcesz złożyć do sądu pozew przeciw bankowi oraz unieważnić swój kredyt? Prawdopodobnie zastanawiasz się, ile trwa proces sądowy w sprawie frankowej. W tym artykule przedstawiamy wszystkie etapy oraz czas ich trwania: od wniesienia pozwu do sądu i oczekiwania na pierwszą rozprawę, przez rozpatrzenie sprawy frankowej, aż po wydanie prawomocnego wyroku.

Skontaktuj się
z nami i rozpocznijmy współpracę

SKONTAKTUJ SIĘ